Pro zájemce běžkařských terénů jsou v areálu osady Adolfov připraveny pečlivě upravené běžecké tratě a okruhy v délkách 2, 3, 4, 5, 6.5 a 7.5 km. Tratě nabízejí mírný terén ve 2 stopách s přímým napojením na lyžařský areál Zadní Telnice. Přístup po silnici je od Krásného Lesa a Petrovic, na běžkách potom i z Komáří vížky vzdálené cca 5 km s dopravou lanovou sedačkovou dráhou Bohosudov - Komáří vížka.
SKI klub Telnice je jedním ze zakladatelů občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa o.s., které spravuje v zimních měsících běžecké a v letním období cyklistické trasy Krušných hor, tzv. Krušnohorské lyžařské magistrály a na ni navazující trasy. Více informací naleznete na http://www.kbstopa.cz.

mapa_bezky

Údržba běžeckých stop:

Běžecké stopy pro Vás upravuje převážně z vlastních finančních prostředků,  SKI areál Telnice. Přispějte na úpravu tratí buď formou DMS, nebo zakoupením samolepky, kterou nalepíte na svoje běžky!!! Samolepku v různé výši zakoupíte v pokladně lyžařských vleků, nebo přímo na běžecké stopě .

Úsek: Habartice – Telnice, Nakléřov
Počet km: 28

Vybavenost: 2 x skútr LYNX, 1x rolba LEITNER 500 , 1x rolba PRINOTH se stopovačem, úprava běžeckých tratí pro klasiku i bruslení

Partnerské město: Ústí nad Labem, Telnice